Logowanie

Aktualności

Podział punktów w wielkich derbach

• autor: TrenerRG54, KOKOSZ., 2011-05-14 14:13

Remisem 1:1 zakończyło się sobotnie spotkanie Orłów z Hetmanem Gołąb. Kazimierzanie na wiosnę jeszcze nie przegrali, goście praktycznie zapewnili sobie promocję do klasy okręgowej.

Dość dobre widowisko przyszło obserwować licznie zgromadzonym na stadionie w Bochotnicy widzom, wśród których zabrakło niestety "szalikowców" z Gołębia. Nie będziemy tu komentować decyzji rządzących i zakazu dopingowania swojej drużyny...

Początek meczu był wyrównany - raz jedni, raz drudzy próbowali stworzyć sobie dogodnę okazję do zdobycia gola. Udało się to w 23. minucie Rafałowi Wardzie i goście objęli prowadzenie. W 30. minucie Krystian Burek skrytykował decyzję sędziego o przyznaniu rzutu wolnego dla Orłów. Wrażliwy arbiter, bardzo słabo prowadzący spotkanie, pokazał mu dwie żółte kartki i wyrzucił z boiska. Hetman bardzo sprawnie załatał dziurę w składzie i do końca meczu był równorzędnym rywalem dla kazimierzan. Nasi piłkarze pod koniec pierwszej połowy próbowali wyrównać, lecz silne strzały, oddawane po wrzutkach z rzutów rożnych świeżo upieczonego ojca, Macieja Pięty, wspaniale bronił Piotr Guzek.

W drugiej odsłonie Hetman miał kilka znakomitych okazji do podwyższenia prowadzenia, ale brakowało im skuteczności; w kilku sytuacjach na posterunku stał też Damian Kołcz i Kamil Kusyk, który parę razy w, wydawałoby się, beznadziejnej sytuacji wybijał zmierzającą do siatki piłkę. Po drugiej stronie boiska bliski szczęścia był Paweł Wolszczak, jednak minimalnie chybił. Wkrótce potem kontuzji doznał Dawid Matyjaszek i musiał opuścić plac gry. W ostatnich minutach spotkania można było usłyszeć dopingującą naszych zawodników grupę dzieci. Wsparcie młodych kibiców pomogło - bramka wyrównująca padła w 76. minucie po pięknym strzale pod poprzeczkę Sławka Radzikowskiego. Więcej goli nie ujrzeliśmy, choć w końcówce obie ekipy miały szansę na zdobycie trzech "oczek", głównie po rzutach wolnych, dyktowanych często z niezrozumiałych powodów.

Walki nie brakowało, a kibice nie mogli się nudzić. Wynik remisowy jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym. Zapraszamy serdecznie na kolejny mecz naszych Orłów - już za tydzień w Nałęczowie.

14.05.2011 r. Sobota - 11:00 w Bochotnicy

KKS ,,Orły" Kazimierz Dolny - KS ,,Hetman" Gołąb 1:1 (0:1)

BramkI: 75'- Sławomir Radzikowski - 23'- Rafał Warda

Skład Orłów: D. Kołcz - M. Miturski, K. Kusyk, G. Grykałowski, Ł. Skowyra - M. Pięta, P. Wolszczak, R. Cywka(72'- D. Miroński), P. Ziomka (60'-A.Rutkowski), D. Matyjaszek (78"- P.Partyka) - Sł. Radzikowski

Żółte kartki dla Orłów: M. Pięta, P. Wolszczak

Czerwona kartka dla Hetmana: K. Burek (za dwie żółte)

Widzów: ok. 150.