Logowanie

Aktualno¶ci

Powi¶lak 3-1 Or³y

• autor: kama1000, 2010-09-05 18:53

W meczu II kolejki Or³y Kazimierz przegra³y wyjazdowe spotkanie z Powi¶lakiem Koñskowola 3:1. Honorowe trawienie na naszego zespo³u zaliczy³ Dawid Matyjaszek.  Pocz±tek meczu to rozpoznawanie siê z obu stron, bez gro¼nych sytuacji podbramkowych.

Z czasem coraz wiêksz± przewagê na boisku osi±ga³ Powi¶lak. W jednej z gro¼nych sytuacji, pi³ka po strzale Sebastiana Strojka odbi³a siê od poprzeczki. Na bramkê musieli¶my jednak czekaæ do 31 minuty. Piotrek Góralski do¶rodkowa³ z prawej strony w pole karne, pi³kê przej±³ Kamil Kopeæ, odegra³ do Sebastiana Strojka a ten bez problemów pokona³ Wojciecha Piêtê. Powi¶lak nie rezygnowa³ ze zdobycia kolejnej bramki. W 42 minucie po raz kolejny do¶rodkowuje Piotrek Góralski a Marcin Ro¿ek bez problemów pokonuje bramkarza rywali.
Po zmianie stron boiska gra nie zmieni³a siê zbytnio. Powi¶lak d±¿y³ do strzelenia kolejnych bramek. Sytuacja zmieni³a siê w 71 minucie. Marcin Ro¿ek dosta³ drug± ¿ó³t± a w konsekwencji czerwon± kartkê i Powi¶lak musia³ sobie radziæ w dziesi±tkê. Cofniêta dru¿yna z Koñskowoli musia³a odpieraæ bardziej zdecydowane ataki go¶ci. Powi¶lak stara³ siê gro¼nie kontratakowaæ ale strza³y naszych zawodników mija³y bramkê go¶ci. W 87 minucie po do¶rodkowaniu z rzutu wolnego, bramkarz Or³ów mija siê z pi³k± a futbolówkê w siatce umieszcza po raz kolejny Sebastian Strojek. 2 minuty pó¼niej honorow± bramkê dla go¶ci strzeli³ Dawid Matyjaszek.
Powi¶lak odniós³ ligowe zwyciêstwo. Na przestrzeni ca³ego meczu gospodarze byli lepsza dru¿yn±, wynik jest sprawiedliwy.

Or³y: Piêta Wojciech - Szczypa Artur, Kusyk Kamil, Gryka³owski Grzegorz - (60' Ciucias Rafa³), Piêta Maciek, Gembal Konrad (60' Miturski Marcin), Wolszczak Pawe³, Kwa¶ny Artur, Ziomka Pawe³ - Marcinkowski Mateusz, Matyjaszek Dawid

Powi¶lak: Micha³ Bicki - Bartosz Sa³ecki, Rafa³ Banaszek, Tomasz Chabora, Przemys³aw Duda - Damian Kopeæ (87' Rafa³ Antoniak), Ryszard M±czka (54' Robert Cyman), Marcin Ro¿ek, Piotr Góralski (62' Rafa³ Duda) - Sebastian Strojek, Kamil Kopeæ (46' Marcin P³achta)

Powi¶lak Koñskowola - Or³y Kazimierz Dolny 3:1 (2:0)