Logowanie

Aktualności

O, Ela, nie skrzywdziłaś przyjaciela

• autor: KOKOSZ., 2013-09-15 15:10

Kolejny dwucyfrowy wynik wystrzelali dziś na swoim boisku piłkarze kazimierskich Orłów. Na rozkładzie podopiecznych (i jego własnym) Rafała Dryka znalazła się tym razem drużyna z Elżbiety. Na pierwszą bramkę czekaliśmy jednak aż do 34. minuty.

"Ela" przyjechała do Bochotnicy osłabiona i bez nominalnego napastnika, jakkolwiek długo wystarczało to na umiejętnie bronienie się. Gospodarzom brakowało nieco świeżości i "rozkręcanie się" przy niepotrzebnych wzajemnych dyskusjach zajęło im trochę czasu. W końcu w zamieszaniu podbramkowym Dawid Paczka potwierdził snajperski instynkt i po jego strzale i rykoszecie piłka wpadła do siatki. Trafienie to pociągnęło za sobą drugie, gdyż po błyskawicznej akcji celnie uderzył Michał Berliński. Jeszcze przed przerwą w "szesnastkę" dośrodkował Dariusz Dusiński i jeden z obrońców Elżbiety zaskoczył własnego bramkarza. Po przerwie na listę strzelców wpisały się jeszcze dwa Damiany - Wiśniosz i Miroński oraz aż pięciokrotnie Rafał Dryk, który tym samym wyrównał klubowy rekord (należący m.in. do Wiśniosza) w liczbie goli zdobytych w jednym meczu. Szczególnie ładne było trafienie na 6:0, kiedy to nasz grający trener skopiował akcję Kamila Kosowskiego z pamiętnego meczu Schalke - Wisła. Goście zamknięci zostali w hokejowym zamku, a ich obrońcy ograniczali się głównie do wybijania piłki (trafiając się wzajemnie lub podając do kazimierzan). Pomimo tego nasz rywal mógł i w zasadzie powinien uzyskać bramkę honorową, lecz w dogodnej sytuacji zabrakło mu precyzji.

Michał Berliński i ostatni łyk przed pierwszym gwizdkiem (fot. z meczu POM - Orły z 2005)

Orły Kazimierz - GLKS Elżbieta 10:0 (3:0)

Gole: Paczka 34', Berliński 35', samobójcza 41', Dryk 49', 55', 83', 85', 90', Wiśniosz 54', Miroński 67'

Orły: Karaś - Dusiński (52' Guz), Strojek, Starczynowski, Mączka - Lipnicki (52' Antoniak), Paczka, Berliński, Wiśniosz - Miroński (75' Błaziak), Dryk

Elżbieta: Konior - K. Szafran, Prościński (70' Sitarski), P. Superson, Bednarz - Bucior, D. Jakubiak, Maciąg (60' J. Jakubiak), K. Superson - Węcławski, M. Szafran

Sędziował: Walasek oraz Rowiński i Błaziak (potem Lipnicki)

Widzów: -100

-----------------------------------------------------

Rekord klubowy Orłów - pięć bramek w jednym meczu:

1. Zbigniew Wolski (Orły Kazimierz - Ruch Popkowice 11:0, 1995-96, B-klasa)

2. Zbigniew Wolski (Orły Kazimierz - Dąb Poniatowa 12:3, 1997-98, A-klasa)

3. Józef Dudek (Orły Kazimierz - Arianin Miłocin 10:1, 1998-99, B-klasa)

4. Mateusz Marcinkowski (Bobry Karczmiska - Orły Kazimierz 1:11, 2010-11, A-klasa, w Bochotnicy)

5. Damian Wiśniosz (Victoria Wolica - Orły Kazimierz 2:18, 2013-14, B-klasa, w Kowali)

6. Rafał Dryk (Orły Kazimierz - GLKS Elżbieta 10:0, 2013-14, B-klasa)