Logowanie

Aktualności

Tylko punkt...

• autor: KOKOSZ., 2013-05-05 19:36

Miała być wygrana, jest remis. Orły nadal bez zwycięstwa w tym sezonie (zaczął się maj!). Choć długo prowadziły, nie zdołały dobić ospałego przeciwnika i w niezwykle nerwowej końcówce omal nie zostały z pustymi rękami. Skończyło się czwartym dla nas podziałem punktów...

Już pierwsze kilkanaście minut to trudna do opanowania nerwowość po obu stronach, niedokładności można było doszukać się w co drugiej akcji. W końcu stały fragment gry przyniósł gospodarzom pierwszego wiosną gola. Po długiej piłce z rzutu wolnego wykonywanego przez Marcina Miturskiego najlepiej w sytuacji zorientował się Dawid Paczka i głową skierował futbolówkę do siatki. Pierwszy kwadrans drugiej połowy to dominacja kazimierzan, którzy zepchęli przyjezdnych do obrony. Wiele akcji, wiele strzałów (sporo ożywienia w nasze poczynania wprowadził szczególnie wprowadzony po przerwie na boisko Adam Kruk), ale brak zimnej krwi i w konsekwencji utrzymujące się skromne, jednobramkowe prowadzenie. Nagle nieobecni dotąd kurowianie, po nieudanym łapaniu na ofsajdzie, przeprowadzili akcję z gatunku tych nie do zmarnowania (czterech atakujących na jednego bramkarza!) i... pudło! Orły zaczęły opadać z sił i uciekać się do powstrzymywania pobudzonych gości faulami, sędzia wykazywał jednak dużo pobłażliwości. Precyzyjny i silny strzał pod poprzeczkę kocim skokiem odparł Mateusz Karaś. Rozsierdzająca "garbarzy" gra na czas na nic się nam zdała. Strzał z wapna po przewinieniu w polu karnym skutecznie egzekwował Marek Sadurski. Ostatnie minuty przebiegły pod znakiem przepychanek piłkarzy z obu stron barykady: bójka, wyzwiska i druga żółta kartka dla jedynego tego dnia snajpera Orłów. W jednej z wieńczących mecz sytuacji piłkę tuż z przed naszej linii bramkowej wyekspediował Rafał Ciucias.

Orły Kazimierz - Garbarnia Kurów 1:1 (1:0)

Gole: Paczka 36' - Sadurski 85' (k).

Orły: Karaś - Ciucias, Gembal, Strojek, Miturski - Lipnicki (66' Guz), Paczka, Starczynowski, Osiak (78' Rutkowski) - Wanicki, Nastaj (46' Kruk).

Garbarnia: Karnas - Haba, Sołyga, J. Guz (55' M. Wiejak), Wojnowski - M. Zlot, S. Zlot, Mazurkiewicz, Głowacki - Partycki (46' Sadurski), Maleszyk.

Żółte kartki: Paczka, Starczynowski - Partycki, J. Guz, Haba, Sadurski.

Czerwona kartka: Paczka (88', za drugą żółtą).

Sędziował: Jesionek oraz Karpiuk i Osmólski.