KKS Or³y Kazimierz - strona nieoficjalna

SKS Zaborze 1:0 Wis³a Józefów

Najbli¿sza kolejka

Najbli¿sza kolejka 27

Zaloguj siê, aby typowaæ.

Brak u¿ytkowników
zalogowanych i 6 go¶ci

ogó³em: 1 646 790

statystyki szczegó³owe

Aktualno¶ci

M³ode Or³y do boju!

• autor: KOKOSZ., 2012-09-27 18:13

Po dwóch latach przerwy do rozgrywek przyst±pi³a m³odzie¿ KKS Or³y Kazimierz. W maju tego roku klub przeprowadzi³ nabór uzupe³niaj±cy do dwóch dru¿yn. Zainteresowanie przeros³o naj¶mielsze oczekiwania.

- Nie najlepiej dzia³o siê w naszej pi³ce juniorskiej w ostatnich latach - mówi wiceprezes Or³ów Mieczys³aw W³odek. - Nie bêdziemy roztrz±saæ powodów rozpadniêcia siê dru¿yn juniorskich. Dla zarz±du Or³ów, który dzia³a od 1,5 roku, liczy siê tylko przysz³o¶æ. Pracê z m³odzie¿± rozpoczêli¶my ju¿ w zesz³ym roku z my¶l± zg³oszenia dru¿yn do rozgrywek ligowych, lecz wybuch szko³y zniweczy³ nasze plany. Ciê¿ko by³o skoordynowaæ treningi, kiedy dzieci uczy³y siê w ró¿nych miejscach i w bardzo ró¿nych godzinach. Jednak kiedy dostali¶my wiadomo¶æ o pewnym terminie otwarcia szko³y kontenerowej, niezw³ocznie podjêli¶my decyzjê o naborze uzupe³niaj±cym. Zg³osi³o siê dodatkowo wielu chêtnych.  Konieczna by³a selekcja wiekowa, tak by m³odzi zawodnicy mogli przechodziæ z czasem do nastêpnej, graj±cej w lidze dru¿yny.

- W ten sposób stworzyli¶my dwie reprezentacje juniorskie Or³ów: dru¿ynê m³odzików m³odszych prowadzon± przez trenera Grzegorza Starczynowskiego i dru¿ynê trampkarzy starszych trenowan± przez Józefa Dudka i Damiana Miroñskiego.

- Utrzymanie ci±g³o¶ci wystêpów ligowych tych grup i doprowadzenie do wychowania zawodników z terenu naszej gminy to g³ówny cel zarz±du KKS Or³y Kazimierz. Zapraszamy wszystkich chêtnych do gry w pi³kê! Mamy nadziejê, i¿ jest to punkt zwrotny w naszej dzia³alno¶ci i ¿e rodzice m³odych pi³karzy chêtnie bêd± w³±czali siê we wspólne dzia³ania zwi±zane z pasj± ich dzieci - reasumuje wiceprezes klubu.

Zarz±d klubu dziêkuje wszystkim, którzy wspomagaj± nasz± dzia³alno¶æ, a w szczególno¶ci w³adzom miasta Kazimierza Dolnego za dotacje na prowadzenie zajêæ sportowych dla dzieci i m³odzie¿y w ramach realizacji dzia³añ alternatywnych oraz Leszkowi Tomaszewskiemu z Zajazdu Piastowskiego.

M³odzicy m³odsi. Ta dru¿yna tworzona jest w zasadzie od podstaw, s± to roczniki 2001 i m³odsi. W tej kategorii wiekowej mecze odbywaj± siê na ma³ych boiskach (bramki ustawione na liniach pola karnego). Czas gry 2x25 minut, gra po 9 zawodników. M³odzi pi³karze na razie „zbieraj± baty”, ale có¿ siê dziwiæ, kiedy ich rówie¶nicy wystêpuj± w tych rozgrywkach czêsto ju¿ nawet od 3 lat, a nasi dopiero w nich debiutuj±. Najm³odsi trzymaj± siê jednak dzielnie, strzelaj± pierwsze bramki i z meczu na mecz walcz± coraz lepiej. Do tej pory zg³oszonych jest pe³ny sk³ad, nowi chêtni s± mile widziani! Treningi odbywaj± siê dwa razy w tygodniu: we wtorki i pi±tki.  Zapraszamy serdecznie rodziców ze swoimi pociechami na stadion w Bochotnicy, po wcze¶niejszym uzgodnieniu godziny treningu z trenerem Starczynowskim (tel. 662 445 972).

Trampkarze starsi. Zawodników z tej dru¿yny obserwowali¶my ju¿ w zmaganiach turniejowych, a ich postawa pozwala³a na optymistyczne spojrzenie w przysz³o¶æ. Nie zawiedli naszych nadziei: odnie¶li cztery zwyciêstwa w czterech pierwszych spotkaniach. Jak na nowo zg³oszon± do ligi dru¿ynê jest to wynik znakomity!

W tej kategorii wiekowej gra siê ju¿ na pe³nowymiarowym boisku po 11 zawodników, czas gry 2x40 minut.

Trenerzy Józef Dudek i Damian Miroñski równie¿ zapraszaj± wszystkich chêtnych. Telefon do Damiana Miroñskiego – 516090636.

Tekst i foto: Robert Sulkiewicz

(¼ród³o: kazimierzdolny.pl)

autor: ~gosc 2012-09-27 20:40:57

avatar Kiedys juniorzy wygrywali wszystko. i co z tego jak w seniorach gra moze maks dwoch.

Autor: Tre¶æ:pozosta³o znaków:

pi±tek

¶roda

Najbli¿sze spotkanie

W najbli¿szym czasie zespó³ nie rozgrywa ¿adnego spotkania.

Or³y KazimierzOpolanin II Opole Lubelskie
Or³y Kazimierz 0:2 Opolanin II Opole Lubelskie

Statystyki dru¿yny

Najskuteczniejszym zawodnikiem Or³ów wiosn± bêdzie:

..:: Pogoñ Lwów  ::..