Logowanie

Aktualności

Młodzież na start

• autor: KOKOSZ., 2012-08-30 10:40

Najbliższy weekend upłynie nam pod znakiem inaguracji nowego sezonu wśród juniorskich drużyn Orłów, które powracają do ligowej rywalizacji po dwuletniej przerwie. Młodzieżowych akcentów nie powinno także zabraknąć w meczu seniorów, którzy podejmą powołane do życia po wieloletniej przerwie rezerwy Wisły Puławy.

Pierwsza drużyna Wisły zmierzyła się dotychczas z Orłami sześciokrotnie. W klasie okręgowej sezonu 2003/04 dwukrotnie lepsi byli wiślacy (2:0 w Końskowoli, gdzie puławianie przez pewien czas gospodarzyli, i aż 5:0 w Bochotnicy). Po dwuletniej przerwie spotkaliśmy się ponownie na tym samym szczeblu rozgrywkowym i były to najbardziej zacięte derby obu drużyn w ich (derbów) krótkiej historii - w Puławach wygrali pewnie kazimierzanie 2:0 (mimo, że większość spotkania graliśmy w osłabieniu po czerwonej kartce) po bramkach Arkadiusza Tomaszewskiego i Łukasza Lewandowskiego. W rewanżu prowadziliśmy już 3:1 (dwa gole Arka i jedna Michała Walendziaka), po zejściu Adama Kamoli obrona się posypała i skończyło się na 3:5... Sezon 2006/07 to już "gładkie" 0:3 w Puławach i 0:2 w Kazimierzu (na boisku "przy wale", po zalaniu głównego boiska).

"Dwójkę" planowano zgłosić do A-klasy już latem ubiegłego roku, ale w ostatniej chwili wycofano się z tego pomysłu. Ostatecznie Wisła II zadebiutowała w naszej lidze dwa tygodnie temu i rozegrała do tej pory dwa spotkania. Ciężko stwierdzić, czy start był udany - w I kolejce puławianie wygrali 1:0 z Wikingiem po swojaku poniatowian, a w ostatnią niedzielę zremisowali bezbramkowo z Garbarnią. Na boisku pojawiło się zaledwie 13 graczy, w tym kilku z rocznika 1995. Opiekun drużyny rezerw, Radosław Gąsiorowski, po krytyce kibiców zarzucających piłkarzom brak ambicji, wystosował na stronie klubu nawet oficjalne przeprosiny za występ swoich podopiecznych. Były trener drużyny z Kazimierza może mieć jednak ponownie problemy z zebraniem składu na sobotni mecz - o 11:00 i 13:00 juniorzy starsi i młodsi Wisły zagrają z Lewartem w Lubartowie, a tego samego dnia w II lidze grają także seniorzy. Taki urok rezerw...