Aktualności

Smoki w rozsypce

• autor: KOKOSZ., 2012-05-24 18:26

Na niedzielę zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań XXIII kolejki ligowej. W cieniu kolejnego, mogącego zadecydować o awansie spotkania Góra - Puławiak, kazimierskie Orły spotkają się z najsłabszą drużyną rundy wiosennej - Draco Kowala.

Jedyny remis w wiosennych kolejkach Draco wywiozło z Kurowa, po 1:1 z Garbarnią. Nie licząc walkowera za mecz ze Stalą II ostatnią wygraną kowalanie odnieśli w IV kolejce. Zresztą wszystkie swoje zwycięstwa zaliczyli na starcie sezonu - po porażce z Wilkami pokonali Bobry 2:1, Poraj 3:0 i Drzewce 1:0. Od tej pory niemal nieprzerwanie doznawali goryczy porażki, kilkakrotnie bardzo dotkliwie - dość wspomnieć 3:11 z Górą, 1:9 z Żyrzyniakiem, 0:6 z Puławiakiem, 0:8 z Vikingiem i 0:7 z Orłami. Dla tych ostatnich pogrom "Smoków" był bardzo ważnym przełamaniem, pierwszą wiktorią w sezonie, po której zaczęli punktować zdecydowanie częściej. Bramki dla "żółto-niebieskich" strzelili wtedy Piotr Starczynowski, Damian Miroński i Damian Rybkowski (wszyscy po dwie) oraz Rafał Wanicki. W ostatniej kolejce (mecz w Żyrzynie) Draco nie dotrwało do ostatniego gwizdka; już po 54. minutach wskutek pięciu czerwonych kartek spotkanie przy stanie 2:0 dla gospodarzy zostało przerwane i zapisane jako walkower. Klub z Kowali może więc mieć trudności z zebraniem składu na niedzielny mecz.

Po raz ostatni Draco okazało się lepsze od Orłów w sezonie 1996/1997 (3:0 dla kowalan przy ich wyjazdowej porażce 0:4). Rok wcześniej było 0:3 i 3:1 dla kazimierzan. W rozgrywkach 2010/11 dwukrotnie pewnie wygrały Orły -  4:0 w Górze Puławskiej (gole Marcinkowskiego, Pięty, Ziomki i Ciuciasa) i 4:2 w Kowali (dwie bramki Marcina Matyjaszka, po jednej Ziomki i Mirońskiego). Bilans bramkowy tych starć (od 1998) wynosi więc 15:2 na korzyść naszej drużyny.