Logowanie

Aktualności

Puławiak śrubuje rekordy

• autor: KOKOSZ., 2012-05-10 11:51

Przez dwadzieścia kolejnych A-klasowych gier bieżącego sezonu drużyna Puławiaka nie znalazła swego pogromcy. Co więcej, ostatni raz goryczy porażki zaznała we wrześniu 2010, jeszcze w B-klasie. Imponująca passa mogła zostać przerwana m. in. jesienią 2011, kiedy to nasze Orły na własnym boisku jeszcze w 60. minucie prowadziły 3:1. Dziesięć minut później było już 3:4...

Dla gospodarzy trafili wówczas dwukrotnie Damian Miroński i z rzutu karnego Piotr Starczynowski; dla gości Gawidziel z karnego, Kuriata, Żurek i "swojakiem" Marcin Miturski. MSKS Puławiak, który we wrześniu wkroczy w pełnoletność (powstał w 1994), w latach 2001-2003 brał udział w rozgrywkach Klasy Okręgowej, co jest największym sukcesem drużyny seniorskiej. Po dziewięciu latach jest na najlepszej drodze do powrotu do grona piątoligowców - w dwudziestu dotychczasowych meczach wygrał 14 razy (najwyżej - dwukrotnie po 9:0 z Porajem) i sześciokrotnie remisował. Bilans bramkowy zamyka się w 65 bramkach zdobytych i 12 straconych (a więc aż 1/4 tego "dorobku" puszczono w Bochotnicy). Wiosną nie spuszcza z tonu - w siedmiu kolejkach zgarnął komplet 21 punktów (m. in. 3:0 z Garbarnią, 1:0 z Vikingiem i 4:0 z Żyrzyniakiem) i nie stracił jeszcze bramki!

Sięgając do historii, w spotkaniach Orły - Puławiak w okręgówce zdecydowanie lepiej radzili sobie ci pierwsi. W sezonie 2001/2002 było 3:0 i 1:1, rok później 4:1 i 3:0 (poprzez walkower). W A-klasie (sezon 1999/2000) zwyciężyliśmy 6:3 i ulegliśmy 2:3. Dotychczas więc kazimierzanie wygrywali cztery razy, raz był remis, dwa razy lepszy był Puławiak, w bramkach 22:12, nie licząc pucharowego 1:4 w 1999. Jeszcze przed oficjalną rejestracją naszego klubu (1998) spotkaliśmy się w sezonie 1994/95, kiedy to w B-klasie przegraliśmy 4:5 i 1:2. Puławianie uzyskali wówczas awans do klasy A razem z Orłem Urzędów.