Logowanie

Aktualności

Pierwsze zwycięstwo w sezonie

• autor: KOKOSZ., 2011-10-22 17:48

Aż 133 dni - tyle właśnie musieliśmy czekać na ligową wygraną naszych Orłów. W dzisiejsze popołudnie kazimierzanie wysoko pokonali drużynę Draco Kowala.

Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy rewelacyjnie - już w 9. minucie wyszli oni na prowadzenie za sprawą Piotra Starczynowskiego, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Rafale Wanickim. Draco zostało zamknięte na własnej połowie i nie potrafiło na poważnie zagrozić Mateuszowi Karasiowi. W 17. minucie Starczynowski po dośrodkowaniu z prawej strony boiska po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Chwilę później było już 3:0 po miękkim strzale Rafała Wanickiego i błędzie bramkarza z Kowali. Orły dominowały i 28. minucie Damian Miroński uzyskał czwartego gola, w zasadzie rozstrzygając mecz. Po zmianie stron gra się uspokoiła, "zółto-niebiescy" kontrolowali jednak poczynania gości. Znakomitę okazję na podwyższenie rezultatu miał Miroński, lecz nie trafił do niemal pustej bramki. Zrehabilitował się w 77. minucie znakomitym strzałem pod poprzeczkę zza pola karnego. Piękny debiut przed własną publicznością zaliczył 17-letni Damian Rybkowski. Najpierw dopadł do bezpańskiej piłki i wepchnął ją do siatki, a chwilę przed ostatnim gwizdkiem przejął futbolówkę, położył bramkarza i ustalił wynik meczu na 7:0 dla Orłów.

Orły Kazimierz - Draco Kowala 7:0 (4:0)

Bramki: Starczynowski 9' (karny), 17', Wanicki 19'. Miroński 28', 77', Rybkowski 82', 90'.

Skład:  Karaś - Miturski (70' Nastaj), Ciucias, Gembal, Tusiński - Starczynowski (70' Lipnicki), Świątek, Dusiński (46' Rutkowski), Cywka - Miroński, Wanicki (75' Rybkowski).